Projekt Testovací plánování – Hradčanské rozhraní má za sebou třetí workshop, který byl zároveň v sérii posledním. Proběhl ve dnech 12. a 13. září. První den byl věnován konzultaci alternativních scénářů s veřejností, druhý den projekční týmy představily své alternativní scénáře poradnímu výboru, odborníkům a pracovní skupině.
Stejně jako při druhém workshopu konzultovali v prvním dni projekční týmy své alternativní scénáře k řešení lokality Hradčanského rozhraní s veřejností přímo ve stanech v řešeném území. Každý tým měl svůj stánek s výstavními panely a fyzickým modelem návrhu. Akce se zúčastnili sousedé a širší angažovaná veřejnost Dejvic a Bubenče. V diskusi s architekty se probírala památková péče a možnosti zachování budov, které v území stojí, hustota a výšky nové zástavby ale i potřeba kvalitních veřejných prostranství v návaznosti na novou promenádu s cyklostezkou, která bude vybudována ve stopě Buštěhradské dráhy.
Kromě diskuse s autory mohli účastníci napsat komentáře k jednotlivým variantám rozvoje. Všechny komentáře byly shrnuty ve zprávě z konzultace, kterou dostali i členové tzv. poradního výboru, který řídí testovací plánování. Zprávu naleznete i na webových stránkách v sekci Jak se zapojit.
V pátek 13. září pak týmy své alternativní návrhy představili v sále zastupitelstva MČ Praha 6 členům poradního výbor a pracovní skupině. Jejími členy jsou kromě zaměstnanců MČ Praha 6 i zástupci Národního památkového ústavu, nebo Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.
Poradní výbor na základě představených alternativních scénářů formuloval sadu doporučení pro rozvoj území. Ty budou doplněny o regulační výkres připravený IPR Praha a následně projednány v orgánech městské části. Společně by se tak měly stát základem dohody o rozvoji území všech aktérů, tedy MČ Praha 6, hl. m. Prahy, IPR Praha a vlastníka většiny nemovitostí v území, developerské společnosti Lordship.